KADRA

Dyrektor placówki

Patrycja Żak

Jestem pedagogiem zarówno z zamiłowania jak i z wykształcenia. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku PEDAGOGIKA WCZESNOSZKOLNA I PRZEDSZKOLNA w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Jeleniej Górze, oraz studia magisterskie na kierunku ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam również warsztaty Marii Montessori – prowadzone przez Panią dyrektor. Odbyłam także kurs pierwszej pomocy.

W Małpim Gaju na stanowisku zastępcy dyrektora pracuję od 2017 roku.

Bardzo lubię swoją pracę, jest dla mnie sporym wyzwaniem a jednocześnie dostarcza mi wiele satysfakcji. Oprócz tzw. pracy biurowej, mam również stały i czynny kontakt z dziećmi co sprawia mi bardzo dużo radości, gdyż od najmłodszych lat chciałam z nimi współpracować. Sama jestem mamą żywiołowego przedszkolaka Marcela😊

Wraz z Panią dyrektor dbamy o jak najlepszą organizację naszych placówek, żeby dzieci czuły się u Nas bezpiecznie, były wesołe, otwarte, swobodne i szczęśliwe. Największą nagrodą jest radość dziecka i zadowolenie Rodziców.

Mam poczucie humoru i dobry kontakt z ludźmi. Poprzez serdeczność, pomoc i uśmiech staram się zapewnić dzieciom jak i pracownikom miłą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa.

Z natury jestem osobą spontaniczną, bardzo lubiącą zdrową kuchnie i sport.

Absolwentka Ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym. Małpi Gaj prowadzi od 2011 r. Początkowo był to tylko żłobek, od 2014 r. dzieci mogą też uczęszczać do grupy przedszkolnej prowadzonej metoda M. Montessori.

Jest wielką miłośniczka metody stworzonej przez Marię Montessori, którą jako dziecko miała okazję poznać w Anglii, już wtedy dla żartów mówiła, że będzie miała kiedyś takie przedszkole. Choć kierunek studiów wybrała zupełnie inny po wielu latach spełniła swoje dziecięce marzenia i tak już od kilku lat prowadzi żłobek i przedszkole prowadzony metodą Montessori. Metodę Montessori poznała „od podszewki” na kursie Polskiego Instytutu Montessori w Pobiedziskach. Najbardziej w tej metodzie ceni to, że każde dziecko ma możliwość rozwoju we własnym tempie oraz samodyscyplinę która przyda się każdemu małemu człowiekowi w dorosłym życiu.

W placówkach które ma pod opieką dba o dobro najmłodszych i o ich jak najlepszy rozwój łącząc codzienną pracę z pomocami M. Montessori z zajęciami dodatkowymi. Na warsztatach stara się pokazać rodzicom, że metoda M. Montessori pomaga dzieciom w ich naturalnym rozwoju, a brak zabawek nie ogranicza im dzieciństwa.

Koordynator

Monika Hellmann

Grupa Pand - Starszaki

Jestem absolwentką pedagogiki na specjalności WYCHOWANIE POCZĄTKOWE I NAUCZANIE WCZESNOSZKOLNE na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wcześniej uczęszczałam do Liceum Ogólnokształcącego o profilu pedagogicznym i szybko zdecydowałam się dokształcać w tym kierunku.

Swoje doświadczenie rozwijałam w trakcie praktyk oraz w życiu rodzinnym. Podczas studiów zaczęłam pracę w naszej placówce, gdzie poczułam jeszcze większe powołanie oraz spełnienie w tym zawodzie. W pracy łączę swoje trzy pasje: kuchnię, plastykę i edukację. Żłobek jest dla mnie jak drugi dom, chcę aby dzieci czuły się w nim tak samo.

Nawet w najbardziej deszczowy dzień uśmiech naszych podopiecznych daje nam energię i siłę do pracy.

W „Małpim Gaju” pracuję od września 2017r., stale się rozwijając i czując spełnienie w pracy z dziećmi.

Ciocia Agnieszka

Ciocia Kasia

Odkąd sięgam pamięcią, moją przyszłość wiązałam z pracą z małymi dziećmi.

Ukończyłam „Kurs dla opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym” . Byłam również uczestnikiem szkolenia „Terapia tańcem i ruchem jako narzędzie wspierania pracy wychowawczej” oraz kursu „Program M. Montessori dla najmłodszych”. Moje doświadczenie w pracy zdobyłam odbywając 6 miesięczny staż w przedszkolu.

Chciałabym, aby dzieci przychodzące do naszego żłobka były radosne i miały poczucie bezpieczeństwa, zachowując miłe wspomnienia z najmłodszych lat, dlatego staram się być jak najlepszą opiekunką. Bardzo lubię kontakt z psami, a chcąc dać trochę radości tym, które nie mają domów zostałam wolontariuszem w schronisku dla zwierząt.

W „Małpim Gaju” pracuję od stycznia 2014 r.

Zamiłowanie do dzieci towarzyszy mi od najmłodszych lat, dlatego pasja szybko przerodziła się w pracę. Pierwsze doświadczenie w roli opiekunki zdobyłam w swoim mieście rodzinnym, uzyskując zaufanie i zadowolenie najmłodszych oraz ich opiekunów. Z czasem, wiedzę dotyczącą pracy z dziećmi poszerzałam studiując na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu o profilu PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZA. Wraz z rozpoczęciem nauki podjęłam się pracy opiekuna – wychowawcy podczas obozów dla dzieci i młodzieży.

W pracy i relacji z dziećmi liczy się dla mnie ich poczucie bezpieczeństwa i komfortu, a także jak najmilej spędzony czas razem.

Swoją przygodę w „Małpim Gaju” rozpoczęłam w październiku 2022r.

Ciocia Asia

Grupa Żyrafek - maluszki

Praca z Dziećmi to moja pasja. Jestem dyplomowaną opiekunką dziecięcą. Ukończyłam też liczne kursy min kurs dla animatorów zabaw dziecięcych, co pomogło mi udoskonalić i rozwinąć moje umiejętności w zakresie pracy z Dziećmi.

Staram się sprawując na co dzień opiekę nad wychowankami rozwijać w nich zdolności, intuicję i wiedzę na temat poznawanego świata. Dokładam wszelkich starań aby prawidłowo przekazywać wartości i zasady etyczne już od wczesnego dzieciństwa .

Posiadam wrodzoną intuicję pozwalającą zrozumieć potrzeby Dziecka. Szybko nawiązuje dobry kontakt z Dzieckiem, a dzięki zaangażowaniu i sercu wkładanemu w pracę z Najmłodszymi, zyskuję uznanie w gronie rodziców. Należę do osób elastycznych, bez większego wysiłku potrafię dobrać gry i zabawy dla wieku podopiecznego , lubię pracować zarówno z dziećmi kilku miesięcznymi jak i kilkulatkami.

Cenie sobie aktywność fizyczną, dlatego organizując podopiecznym czas wolny, uwzględniam w nim gry i zabawy na świeżym powietrzu, które wyrabiają w maluszkach zdrowe nawyki. W wolnym czasie lubię sporty a przede wszystkim jazdę na rowerze.

W Małpim Gaju pracuję już trzy lata.

Ciocia Emilia

Ciocia Karolina

Od najmłodszych lat moim marzeniem było pracować z dziećmi. Zawsze chętnie pomagałam w opiece nad młodszym bratem czy kuzynostwem.

Ukończyłam szkołę policealną o profilu „Asystent Nauczyciela przedszkola” oraz „Kurs dla opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym”. Doświadczenie do opieki nad dziećmi zdobyłam pracując prywatnie jako opiekunka i jako pomoc nauczyciela w przedszkolu i żłobku.

Uwielbiam pracę z dziećmi, która daje mi wiele radości. Poprzez zabawę mogę obserwować w nich zmiany. To jak nabywają coraz to nowych umiejętności.Ich codzienny uśmiech, przytulasy napędzają mnie do jeszcze większej pracy.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą 4-letniego Kubusia, który uczy mnie cierpliwości i spokoju.

W „Małpim Gaju” pracuję od maja 2022r.

Odkąd pamiętam lubiłam spędzać czas z maluchami. W trakcie studiów podjęłam pracę jako niania i wtedy poczułam, że to jest to co chcę robić w życiu.

Z wykształcenia jestem inżynierem technologii żywności, z zamiłowania ciocią w żłobku. Jako niania przepracowałam dwa lata, z moim podopiecznym udało mi się zbudować relację
opartą na zrozumieniu, wsparciu i bliskości. Nasza przyjaźń trwa do dziś. Ukończyłam kurs Montessori oraz Pozytywnej dyscypliny. Bezustannie zgłębiam wiedzę z zakresu rodzicielstwa bliskości oraz psychologii dziecięcej.
Świadomy opiekun to inwestycja w życie kolejnych pokoleń.

Staram się otaczać maluszki troskliwą opieką, poświęcać im uwagę, reagować z szacunkiem do ich emocji, aby czuły, że są ważne i razem tworzymy zgrany zespół.
Podczas pobytu w żłobku poznajemy świat poprzez zabawę, wspieranie rozwoju nowych umiejętności i radosne wygłupy.

Dziecięca beztroska i zachwyt nad najdrobniejszymi rzeczami przypomina mi każdego dnia,
że to co najcenniejsze jest za darmo. A ogrom przytulasów i śmiechy w głos wynagradzają
wszystko.

Prywatnie jestem żoną, siostrą, ciocią i szczęśliwą posiadaczką kochanej suczki rasy bliżej
nieokreślonej. Lubię  podróżować, spędzać czas aktywnie i dbać o wartościowe posiłki.
Ciągle poszukuję idealnego przepisu na ciasto drożdżowe.

W Małpim Gaju pracuję od września 2021 roku.

Ciocia Magda

Kuchnia, dbanie o porządek

Ciocia Iza

W żłobku Małpi Gaj przygotowuję posiłki dla dzieci. W pracy staram się korzystać z przekazanych mi przepisów staropolskiej kuchni, pamiętając jednak o współczesnych zasadach zdrowego i racjonalnego żywienia. Czas spędzony w pracy z dziećmi przynosi mi wiele radości i pomaga zapomnieć o problemach i troskach dnia codziennego.

Dzięki naszym maluszkom czuję się szczęśliwsza, a każdy kolejny dzień jest piękniejszy i lepszy od poprzedniego.

W Małpim Gaju pracuje od 2015 roku.

Jestem Rytmiczką, Dyrygentką chóralną i Logopedką ze specjalnością Neurologopedyczną. Ukończyłam wszystkie stopnie edukacji muzycznej począwszy od szkół muzycznych I, II stopnia w Pile na kierunkach fortepian i rytmika, po czym podjęłam studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunkach Rytmika oraz Dyrygentura chóralna, uzyskując tytuł magistra sztuki. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i wykształceniem uczę gry na pianinie , prowadzę chóry i zespoły wokalne, udzielam lekcji z emisji głosu, kształcenia słuchu, rytmiki i podstaw improwizacji.

Ukończyłam również 2-letnie studia logopedyczne, a następnie 2-letnie studia Neurologopedyczne w Poznaniu. Prowadzę zajęcia logopedyczne i logorytmiczne w zaprzyjaźnionych przedszkolach oraz terapię indywidualną. Swoją wiedzę uzupełniam uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, konferencjach i kursach.

Zajęcia z logorytmiki

Karolina Witczak