KADRA

Dyrektor placówki

Monika Hellmann

Absolwentka Ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym. Małpi Gaj prowadzi od 2011 r. Początkowo był to tylko żłobek, od 2014 r. dzieci mogą też uczęszczać do grupy przedszkolnej prowadzonej metoda M. Montessori.

Jest wielką miłośniczka metody stworzonej przez Marię Montessori, którą jako dziecko miała okazję poznać w Anglii, już wtedy dla żartów mówiła, że będzie miała kiedyś takie przedszkole. Choć kierunek studiów wybrała zupełnie inny po wielu latach spełniła swoje dziecięce marzenia i tak już od kilku lat prowadzi żłobek i przedszkole prowadzony metodą Montessori. Metodę Montessori poznała „od podszewki” na kursie Polskiego Instytutu Montessori w Pobiedziskach. Najbardziej w tej metodzie ceni to, że każde dziecko ma możliwość rozwoju we własnym tempie oraz samodyscyplinę która przyda się każdemu małemu człowiekowi w dorosłym życiu.

W placówkach które ma pod opieką dba o dobro najmłodszych i o ich jak najlepszy rozwój łącząc codzienną pracę z pomocami M. Montessori z zajęciami dodatkowymi. Na warsztatach stara się pokazać rodzicom, że metoda M. Montessori pomaga dzieciom w ich naturalnym rozwoju, a brak zabawek nie ogranicza im dzieciństwa.

Jestem pedagogiem zarówno z zamiłowania jak i z wykształcenia. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku PEDAGOGIKA WCZESNOSZKOLNA I PRZEDSZKOLNA w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Jeleniej Górze, oraz studia magisterskie na kierunku ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam również warsztaty Marii Montessori – prowadzone przez Panią dyrektor. Odbyłam także kurs pierwszej pomocy.

W Małpim Gaju na stanowisku zastępcy dyrektora pracuję od 2017 roku.

Bardzo lubię swoją pracę, jest dla mnie sporym wyzwaniem a jednocześnie dostarcza mi wiele satysfakcji. Oprócz tzw. pracy biurowej, mam również stały i czynny kontakt z dziećmi co sprawia mi bardzo dużo radości, gdyż od najmłodszych lat chciałam z nimi współpracować. Sama jestem mamą żywiołowego przedszkolaka Marcela😊

Wraz z Panią dyrektor dbamy o jak najlepszą organizację naszych placówek, żeby dzieci czuły się u Nas bezpiecznie, były wesołe, otwarte, swobodne i szczęśliwe. Największą nagrodą jest radość dziecka i zadowolenie Rodziców.

Mam poczucie humoru i dobry kontakt z ludźmi. Poprzez serdeczność, pomoc i uśmiech staram się zapewnić dzieciom jak i pracownikom miłą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa.

Z natury jestem osobą spontaniczną, bardzo lubiącą zdrową kuchnie i sport.

Z-ca Dyrektora

Patrycja Żak

Grupa Pand - Starszaki

Ciocia Ania

Od najmłodszych lat chciałam pracować z dziećmi, albo zostać policjantką. Zdobywanie doświadczenia w pracy z maluchami rozpoczęłam już jako nastolatka opiekując się młodszym kuzynostwem.

Ukończyłam szkołę policealną o kierunku „Asystentka nauczyciela przedszkola” i „Opiekunki dziecięcej”. Moje doświadczenie w pracy rozpoczęłam podczas miesięcznych praktyk.

Staram się, aby dzieci przychodzące do żłobka czuły się bezpiecznie i jak najlepiej się rozwijały.

Jako mama półtorarocznego syna wiem jakie ważne jest poczucie, że dziecko z chęcią uczęszcza do placówki i wraca zadowolone do domu.

W Małpim Gaju pracuję od czerwca 2018 r.

Zanim zaczęłam pracę w żłobku swoje doświadczenie zdobywałam dużo wcześniej opiekując się dziećmi znajomych. Zawsze miałam z nimi dobry kontakt, a wszyscy powtarzali mi, że jestem odpowiednią osobą na właściwym miejscu.

Ukończyłam Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu na kierunku Turystyka i Rekreacja o specjalizacji SPA I WELLNESS natomiast po odbyciu praktyk zrozumiałam, że praca z dziećmi to jest to co faktycznie chciałabym robić w życiu. W końcu zaczęłam rozglądać się za pracą w tej sferze.

Ukończyłam warsztaty Montessori, a wcześniej kurs na wychowawcę kolonijnego.

W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie, aby dziecko czuło się komfortowo, było troskliwie zaopiekowane oraz aby pokazać dzieciom, że każde z nich jest tak samo wartościowe.

Chciałabym, aby dzieci czuły, że mogą do mnie przyjść z każdym problemem wiedząc, że postaram się go rozwiązać.

W Małpim Gaju pracuję od marca 2019.

Ciocia Kinga

Ciocia Kasia

Odkąd sięgam pamięcią, moją przyszłość wiązałam z pracą z małymi dziećmi.

Ukończyłam „Kurs dla opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym” . Byłam również uczestnikiem szkolenia „Terapia tańcem i ruchem jako narzędzie wspierania pracy wychowawczej” oraz kursu „Program M. Montessori dla najmłodszych”. Moje doświadczenie w pracy zdobyłam odbywając 6 miesięczny staż w przedszkolu.

Chciałabym, aby dzieci przychodzące do naszego żłobka były radosne i miały poczucie bezpieczeństwa, zachowując miłe wspomnienia z najmłodszych lat, dlatego staram się być jak najlepszą opiekunką. Bardzo lubię kontakt z psami, a chcąc dać trochę radości tym, które nie mają domów zostałam wolontariuszem w schronisku dla zwierząt.

W „Małpim Gaju” pracuję od stycznia 2014 r.

Grupa Żyrafek - maluszki

Praca z Dziećmi to moja pasja. Jestem dyplomowaną opiekunką dziecięcą. Ukończyłam też liczne kursy min kurs dla animatorów zabaw dziecięcych, co pomogło mi udoskonalić i rozwinąć moje umiejętności w zakresie pracy z Dziećmi.

Staram się sprawując na co dzień opiekę nad wychowankami rozwijać w nich zdolności, intuicję i wiedzę na temat poznawanego świata. Dokładam wszelkich starań aby prawidłowo przekazywać wartości i zasady etyczne już od wczesnego dzieciństwa .

Posiadam wrodzoną intuicję pozwalającą zrozumieć potrzeby Dziecka. Szybko nawiązuje dobry kontakt z Dzieckiem, a dzięki zaangażowaniu i sercu wkładanemu w pracę z Najmłodszymi, zyskuję uznanie w gronie rodziców. Należę do osób elastycznych, bez większego wysiłku potrafię dobrać gry i zabawy dla wieku podopiecznego , lubię pracować zarówno z dziećmi kilku miesięcznymi jak i kilkulatkami.

Cenie sobie aktywność fizyczną, dlatego organizując podopiecznym czas wolny, uwzględniam w nim gry i zabawy na świeżym powietrzu, które wyrabiają w maluszkach zdrowe nawyki. W wolnym czasie lubię sporty a przede wszystkim jazdę na rowerze.

W Małpim Gaju pracuję już trzy lata.

Ciocia Emilia

Ciocia Jagoda

Odkąd pamiętam swoją przyszłość wiązałam z pracą z dziećmi i młodzieżą… Wszystko zaczęło się od wyboru liceum o profilu humanistycznym z elementami pedagogiki i psychologii w Lesznie. Po zdaniu matury wyjechałam na studia. Jestem absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach nauczanie początkowe i wychowanie wczesnoszkolne oraz socjoterapia i promocja zdrowia. Podczas studiów podjęłam swoja pierwszą pracę z dziećmi. Dzięki temu zdobyłam umiejętności i wiedzę. Odbyłam również liczne praktyki w różnych placówkach przez co zdobyłam doświadczenie potrzebne do pracy z najmłodszymi.

Najważniejsze dla mnie w pracy w żłobku jest dobro dziecka. Sprawia mi ogromną radość gdy widzę, że maluchy chętnie przychodzą do placówki i zarażają swoim uśmiechem.

Po pracy w domowym zaciszu lubię rozwijać swoją pasję kulinarna oraz podróżować.

Od 2019 roku mam przyjemność pracować w Małpim Gaju.

Jestem absolwentką pedagogiki na specjalności WYCHOWANIE POCZĄTKOWE I NAUCZANIE WCZESNOSZKOLNE na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wcześniej uczęszczałam do Liceum Ogólnokształcącego o profilu pedagogicznym i szybko zdecydowałam się dokształcać w tym kierunku.

Swoje doświadczenie rozwijałam w trakcie praktyk oraz w życiu rodzinnym. Podczas studiów zaczęłam pracę w naszej placówce, gdzie poczułam jeszcze większe powołanie oraz spełnienie w tym zawodzie. W pracy łączę swoje trzy pasje: kuchnię, plastykę i edukację. Żłobek jest dla mnie jak drugi dom, chcę aby dzieci czuły się w nim tak samo.

Nawet w najbardziej deszczowy dzień uśmiech naszych podopiecznych daje nam energię i siłę do pracy.

W „Małpim Gaju” pracuję od września 2017r., stale się rozwijając i czując spełnienie w pracy z dziećmi.

Ciocia Agnieszka

Kuchnia, dbanie o porządek

Ciocia Iza

W żłobku Małpi Gaj przygotowuję posiłki dla dzieci. W pracy staram się korzystać z przekazanych mi przepisów staropolskiej kuchni, pamiętając jednak o współczesnych zasadach zdrowego i racjonalnego żywienia. Czas spędzony w pracy z dziećmi przynosi mi wiele radości i pomaga zapomnieć o problemach i troskach dnia codziennego.

Dzięki naszym maluszkom czuję się szczęśliwsza, a każdy kolejny dzień jest piękniejszy i lepszy od poprzedniego.

W Małpim Gaju pracuje od 2015 roku.

Przemysław Urbaniak, znany wszystkim dzieciom jako Wujek Ogórek. W internecie prężnie koncertuje i wydaje płyty dla dzieci. Prowadzi zajęcia wokalno-teatralne od 7 lat, kiedy to został zatrudniony w Centrum Kultury w Czempiniu. Do dziś wystawia tam co kwartał musicale dziecięce, do których pisze muzykę i teksty. W Poznaniu pracuje w wielu placówkach przedszkolnych prowadząc cotygodniowe zajęcia. Na co dzień wokalista, kompozytor, autor tekstów, student na Wydziale Fizyki UAM. Muzyka przewija się przez całe jego życie gdy już jako dziecko tworzył sobie w głowie melodie. Po kilku ojcowskich lekcjach gry na gitarze zaczął te melodie zapisywać i tworzyć całe piosenki. Tak zostało mu do dziś.

Studiował fizykę ogólną, obecnie jest studentem na kierunku Akustyka ze specjalizacją protetyka słuchu. Został recenzentem płyt na portalu z muzyką jazzową, co od zawsze było jego marzeniem. Uzależniony od zielonej herbaty i słodyczy.

Zajęcia wokalno-teatralne

Wujek Ogórek

Zajęcia z logorytmiki

Karolina Witczak

Jestem Rytmiczką, Dyrygentką chóralną i Logopedką ze specjalnością Neurologopedyczną. Ukończyłam wszystkie stopnie edukacji muzycznej począwszy od szkół muzycznych I, II stopnia w Pile na kierunkach fortepian i rytmika, po czym podjęłam studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunkach Rytmika oraz Dyrygentura chóralna, uzyskując tytuł magistra sztuki. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i wykształceniem uczę gry na pianinie , prowadzę chóry i zespoły wokalne, udzielam lekcji z emisji głosu, kształcenia słuchu, rytmiki i podstaw improwizacji.

Ukończyłam również 2-letnie studia logopedyczne, a następnie 2-letnie studia Neurologopedyczne w Poznaniu. Prowadzę zajęcia logopedyczne i logorytmiczne w zaprzyjaźnionych przedszkolach oraz terapię indywidualną. Swoją wiedzę uzupełniam uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, konferencjach i kursach.