KADRA

Dyrektor placówki

Monika Hellmann

Absolwentka Ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym. Małpi Gaj prowadzi od 2011 r. Początkowo był to tylko żłobek, od 2014 r. dzieci mogą też uczęszczać do grupy przedszkolnej prowadzonej metoda M. Montessori.

Jest wielką miłośniczka metody stworzonej przez Marię Montessori, którą jako dziecko miała okazję poznać w Anglii, już wtedy dla żartów mówiła, że będzie miała kiedyś takie przedszkole. Choć kierunek studiów wybrała zupełnie inny po wielu latach spełniła swoje dziecięce marzenia i tak już od kilku lat prowadzi żłobek i przedszkole prowadzony metodą Montessori. Metodę Montessori poznała „od podszewki” na kursie Polskiego Instytutu Montessori w Pobiedziskach. Najbardziej w tej metodzie ceni to, że każde dziecko ma możliwość rozwoju we własnym tempie oraz samodyscyplinę która przyda się każdemu małemu człowiekowi w dorosłym życiu.

W placówkach które ma pod opieką dba o dobro najmłodszych i o ich jak najlepszy rozwój łącząc codzienną pracę z pomocami M. Montessori z zajęciami dodatkowymi. Na warsztatach stara się pokazać rodzicom, że metoda M. Montessori pomaga dzieciom w ich naturalnym rozwoju, a brak zabawek nie ogranicza im dzieciństwa.

Grupa Sówek - starszaki oraz zerówka

Jestem absolwentką poradnictwa społecznego, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów Podyplomowych o specjalizacji Wychowanie Przedszkolne i Wczesnoszkolne na Wyższej Szkole Szkole Komunikacji i Zarządzania. Ukończyłam kurs edukacji przedszkolnej metodą Montessori w Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi. Brałam udział w kursie Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbone.

Ukończyłam też kurs z zakresu ratownictwa I pierwszej pomocy.
Staram się poszerzać swój warsztat pracy o liczne kursy i szkolenia oraz najnowszą literaturę z zakresu psychologii i pedagogiki. W pracy staram się zarażać dzieci swoja pozytywną energią poprzez ruch i taniec.

W wolnym czasie biegam krótkie i dalekie dystanse, poświęcam się pasji kulinarnej oraz filmowej. Moją pasją są również dalekie podróże, w których odkrywam nowe miejsca, kulturę oraz ludzi.

W „ Małpim Gaju” pracuję od 2012 roku, początkowo w żłobku, a obecnie w starszej grupie przedszkolnej.

Pani Julia

Pani Agnieszka

Absolwentka kilku kierunków studiów pedagogicznych (Pedagogika Pracy, Pedagogika z doradztwem zawodowym oraz Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z przygotowaniem psychologiczno- pedagogicznym.Nauczyciel Montessori, ukończyła dwuletni kurs Wczesnej Edukacji Montessori organizowany przez Polski Instytut Montessori z siedzibą w Warszawie.

Posiada kilkuletnie doświadczenie  w pracy z dziećmi jako nauczyciel prowadzący w grupie przedszkolnej. Prywatnie miłośniczka podróży oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. W Naszym przedszkolu pracuje od 2016 r.

Jestem absolwentką studiów licencjackich z pedagogiki ogólnej o specjalności poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna na Uniwersytecie Wrocławskim. Obroniłam pracę dyplomową z zakresu poradnictwa małżeńskiego. Z racji tego, że tematy te stały się moją dużą pasją, kontynuuję ten sam kierunek studiów na II stopniu, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jednak chęć zgłębiania wiedzy i poszerzania doświadczeń z innej dziedziny pedagogiki, skierowały mnie do pracy w przedszkolu „Małpi Gaj”. Jestem pomocą w grupie starszaków i naprawdę się tutaj odnajduję! Zyskałam ogrom nowych doświadczeń, jeśli chodzi o pracę z dzieciakami, a teoria wykładana na studiach w końcu spotkała się z praktyką.

W wolnych chwilach próbuję swoich sił w makijażu. Uwielbiam muzykę lat 70. i 80. Interesuję się również ruchem „zero waste”, kinematografią oraz behawioryzmem zwierząt (szczęśliwa posiadaczka psa, kota oraz żółwia!).

Pani Sylwia

Grupa Mrówek

Chcąc rozpocząć pracę z dziećmi ukończyłam KURS „ ASYSTENT NAUCZYCIELA W PRZEDSZKOLU”. Dzięki temu realizuję swój cel pracując z dziećmi od 5 lat w „Małpim Gaju”. Początkowo w grupie starszej, obecnie w młodszej grupie „Mrówek”.

Ukończyłam kilka kursów i szkoleń: kurs – MARII MONTESSORI, szkolenie -” METODY STYMULACJI DZECI WG. PEDAGOGIKI MARII MONTESSORI”, szkolenie „ODCZYTYWANIE EMOCJI I DEFINIOWANIE POTRZEB W OPARCIU O PEDAGOGIKĘ MARII MONTESSORI”.

Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości, gdyż mogę obserwować jak maluszki dorastają i stają się starszakami, a także obserwować ich postępy.
Jestem osoba otwartą i cierpliwą. Szybko nawiązuję kontakty z dziećmi, zyskując ich zachowanie. Staram, się być zawsze ciepła i uśmiechnięta.

W wolnym czasie lubię oglądać filmy oraz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Ciocia Karolina

Ciocia Marika

Ukończyłam licencjat z pedagogiki-wychowanie przedszkolne i nauczania początkowe na UAM im. Adam Mickiewicza i jestem w trakcie kończenia magistra z tego kierunku .

Z dziećmi od zawsze miałam dobry kontakt i choć przyszłość wiązałam z mundurem to jestem z Wami od 5 lat w grupie Mrówki. W wolnym czasie bardzo lubię wsiąść na rower i udać się na przejażdżkę po leśnych ścieżkach po błocie i wodzie. Na rower nigdy nie ma złej pogody! 😉

Jesień jest moją ulubioną porą roku. Jej kolory, piękne liście daje wiele możliwości by wykorzystać je do zajęć z dziećmi.

Możliwość patrzenia na dzieci jak się rozwijają daje mi wiele radości i motywacji do dalszego rozwoju i nauki. Biorę udział w różnych kursach/szkoleniach np. Odczytywanie emocji i definiowanie potrzeb- w oparciu o pedagogikę M. Montessori, Metody stymulacji dzieci w oparciu o pedagogikę M. Montessori, Sensoplatyka czy Bajkoterapia co potem mogę wykorzystać w swojej pracy.

Praca z dziećmi jest cudowna, a zwłaszcza gdy rano przychodzę do pracy, gdzie cena na mnie uśmiechnięta grupa z serdecznym powitaniem i miłym słowem „tęskniliśmy”.

Jestem absolwentką kierunku Poradnictwa i Pomocy Psycho-Pedagogicznej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz aktualną studentką Pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej i pracy z rodziną drugiego stopnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Praca w przedszkolu jest dla mnie małym lecz miłym wyzwaniem, ponieważ dopiero niedawno rozpoczęłam swoja przygodę i doświadczenie w tym kierunku. W przedszkolu „Małpi Gaj” pracuję jako pomoc w grupie maluchów. Uwielbiam swoich małych podopiecznych i bardzo chętnie spędzam z nimi czas – zwłaszcza na grach i zabawach! 🙂

Dzieciństwo, to dla mnie piękny czas, ponieważ dzieci są w stanie nauczyć się tak wiele w tak krótkim czasie. Warto zatem zapewniać im jak najlepsze warunki i towarzyszyć w poznawaniu siebie oraz świata!

W wolnych chwilach zajmuję się poszerzaniem wiedzy na temat relacji międzyludzkich i prawidłowej komunikacji oraz rozwojem umiejętności z zakresu grafiki komputerowej.

pomoc przedszkolna

Ciocia Justyna

kuchnia

Ciocia Anita

W przedszkolu Małpi Gaj  przygotowuję posiłki dla dzieci. W pracy staram się korzystać z przekazanych mi przepisów staropolskiej kuchni, pamiętając jednak o współczesnych zasadach zdrowego i racjonalnego żywienia.

Czas spędzony w pracy z dziećmi przynosi mi wiele radości i pomaga zapomnieć o problemach i troskach dnia codziennego. Dzięki naszym maluszkom czuję się szczęśliwsza, a każdy kolejny dzień jest piękniejszy i lepszy od poprzedniego.

W Małpim Gaju pracuje od 2020 roku.

Przemysław Urbaniak, znany wszystkim dzieciom jako Wujek Ogórek. W internecie prężnie koncertuje i wydaje płyty dla dzieci. Prowadzi zajęcia wokalno-teatralne od 7 lat, kiedy to został zatrudniony w Centrum Kultury w Czempiniu. Do dziś wystawia tam co kwartał musicale dziecięce, do których pisze muzykę i teksty. W Poznaniu pracuje w wielu placówkach przedszkolnych prowadząc cotygodniowe zajęcia. Na co dzień wokalista, kompozytor, autor tekstów, student na Wydziale Fizyki UAM. Muzyka przewija się przez całe jego życie gdy już jako dziecko tworzył sobie w głowie melodie. Po kilku ojcowskich lekcjach gry na gitarze zaczął te melodie zapisywać i tworzyć całe piosenki. Tak zostało mu do dziś.

Studiował fizykę ogólną, obecnie jest studentem na kierunku Akustyka ze specjalizacją protetyka słuchu. Został recenzentem płyt na portalu z muzyką jazzową, co od zawsze było jego marzeniem. Uzależniony od zielonej herbaty i słodyczy.

Zajęcia wokalno-teatralne

Wujek Ogórek

Zajęcia z logorytmiki

Karolina Witczak

Jestem Rytmiczką, Dyrygentką chóralną i Logopedką ze specjalnością Neurologopedyczną. Ukończyłam wszystkie stopnie edukacji muzycznej począwszy od szkół muzycznych I, II stopnia w Pile na kierunkach fortepian i rytmika, po czym podjęłam studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunkach Rytmika oraz Dyrygentura chóralna, uzyskując tytuł magistra sztuki. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i wykształceniem uczę gry na pianinie , prowadzę chóry i zespoły wokalne, udzielam lekcji z emisji głosu, kształcenia słuchu, rytmiki i podstaw improwizacji.

Ukończyłam również 2-letnie studia logopedyczne, a następnie 2-letnie studia Neurologopedyczne w Poznaniu. Prowadzę zajęcia logopedyczne i logorytmiczne w zaprzyjaźnionych przedszkolach oraz terapię indywidualną. Swoją wiedzę uzupełniam uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, konferencjach i kursach.