KADRA

Dyrektor placówki

Patrycja Żak

Jestem pedagogiem zarówno z zamiłowania jak i z wykształcenia. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku PEDAGOGIKA WCZESNOSZKOLNA I PRZEDSZKOLNA w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Jeleniej Górze, oraz studia magisterskie na kierunku ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam również warsztaty Marii Montessori – prowadzone przez Panią dyrektor. Odbyłam także kurs pierwszej pomocy.

W Małpim Gaju na stanowisku zastępcy dyrektora pracuję od 2017 roku.

Bardzo lubię swoją pracę, jest dla mnie sporym wyzwaniem a jednocześnie dostarcza mi wiele satysfakcji. Oprócz tzw. pracy biurowej, mam również stały i czynny kontakt z dziećmi co sprawia mi bardzo dużo radości, gdyż od najmłodszych lat chciałam z nimi współpracować. Sama jestem mamą żywiołowego przedszkolaka Marcela😊

Wraz z Panią dyrektor dbamy o jak najlepszą organizację naszych placówek, żeby dzieci czuły się u Nas bezpiecznie, były wesołe, otwarte, swobodne i szczęśliwe. Największą nagrodą jest radość dziecka i zadowolenie Rodziców.

Mam poczucie humoru i dobry kontakt z ludźmi. Poprzez serdeczność, pomoc i uśmiech staram się zapewnić dzieciom jak i pracownikom miłą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa.

Z natury jestem osobą spontaniczną, bardzo lubiącą zdrową kuchnie i sport.

Absolwentka Ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym. Małpi Gaj prowadzi od 2011 r. Początkowo był to tylko żłobek, od 2014 r. dzieci mogą też uczęszczać do grupy przedszkolnej prowadzonej metoda M. Montessori.

Jest wielką miłośniczka metody stworzonej przez Marię Montessori, którą jako dziecko miała okazję poznać w Anglii, już wtedy dla żartów mówiła, że będzie miała kiedyś takie przedszkole. Choć kierunek studiów wybrała zupełnie inny po wielu latach spełniła swoje dziecięce marzenia i tak już od kilku lat prowadzi żłobek i przedszkole prowadzony metodą Montessori. Metodę Montessori poznała „od podszewki” na kursie Polskiego Instytutu Montessori w Pobiedziskach. Najbardziej w tej metodzie ceni to, że każde dziecko ma możliwość rozwoju we własnym tempie oraz samodyscyplinę która przyda się każdemu małemu człowiekowi w dorosłym życiu.

W placówkach które ma pod opieką dba o dobro najmłodszych i o ich jak najlepszy rozwój łącząc codzienną pracę z pomocami M. Montessori z zajęciami dodatkowymi. Na warsztatach stara się pokazać rodzicom, że metoda M. Montessori pomaga dzieciom w ich naturalnym rozwoju, a brak zabawek nie ogranicza im dzieciństwa.

Koordynator

Monika Hellmann

Ciocia Agnieszka

Absolwentka kilku kierunków studiów pedagogicznych (Pedagogika Pracy, Pedagogika z doradztwem zawodowym oraz Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z przygotowaniem psychologiczno- pedagogicznym.Nauczyciel Montessori, ukończyła dwuletni kurs Wczesnej Edukacji Montessori organizowany przez Polski Instytut Montessori z siedzibą w Warszawie.

Posiada kilkuletnie doświadczenie  w pracy z dziećmi jako nauczyciel prowadzący w grupie przedszkolnej. Prywatnie miłośniczka podróży oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. W Naszym przedszkolu pracuje od 2016 r.

Jestem absolwentką studiów licencjackich z pedagogiki ogólnej o specjalności poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna na Uniwersytecie Wrocławskim. Obroniłam pracę dyplomową z zakresu poradnictwa małżeńskiego. Z racji tego, że tematy te stały się moją dużą pasją, kontynuowałam studia magisterskie na tym samym kierunku na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jednak chęć zgłębiania wiedzy i poszerzania doświadczeń z innej dziedziny pedagogiki skierowały mnie do pracy w przedszkolu „Małpi Gaj”. Jestem nauczycielką w grupie Sówek. Zyskałam ogrom nowych doświadczeń, jeśli chodzi o pracę z dzieciakami, a teoria wykładana na studiach w końcu spotkała się z praktyką. Obecnie jestem w trakcie kursu przedszkolnego Polskiego Instytutu Montessori, który na pewno pozwoli poczuć się jeszcze pewniej w pracy z dziećmi i rozwinąć się w tej dziedzinie. 😊

W wolnych chwilach próbuję swoich sił w makijażu. Uwielbiam muzykę lat 70. i 80., szczególnie rocka. Interesuję się również ruchem „zero waste”, kinematografią oraz behawioryzmem zwierząt (szczęśliwa posiadaczka psa, kotów oraz żółwia!).

Ciocia Sylwia

Ciocia Gabi

Gdy miałam 10 lat pojawił się mój pierwszy siostrzeniec i dzięki niemu pokochałam opiekę nad dziećmi.

Moje doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą trwa już od 13 lat od bycia wychowawcą na koloniach. Jestem animatorem czasu wolnego i instruktorem harcerskim w stopniu podharcmistrza. Zanim przeprowadziłam się w okolice Poznania byłam Zuchmistrzynią Gromady Zuchowej „ Niedźwiadki” H.O. Cichociemni oraz prowadziłam warsztaty cyrkowe w Ośrodku Kultury, które dawały mi dużo radości i dumy z osiągnięć moich podopiecznych.

Cały czas się rozwijam i szukam nowych inspiracji. Razem z naszymi podopiecznymi poznajemy wartości, zasady i świat, który nas otacza. Sprawia mi to wiele radości, bo widzę jak nasze maluszki zdobywają nowe umiejętności.

Janusz Korczak kiedyś powiedział: „Śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Uśmiech dziecka dodaje mi energii i motywacji w codziennym życiu.

W wolnym czasie staram się cały czas rozwijać swoja pasję – kuglarstwo. Uwielbiam wędrować po górach i spać pod namiotem, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Współtworzę również kolekcję analogowych aparatów fotograficznych, poznaje ich historię i przekazuję ją młodszym pokoleniom.

W Małpim Gaju pracuje od sierpnia 2021 r.

Odkąd sięgam pamięcią uwielbiam aktywnie spędzać czas z dziećmi. Miłość do tych małych istot zaszczepiła we mnie opieka nad młodszym kuzynostwem, która przerodziła się w chęć stałej pracy z maluchami.

Już jako nastolatka hobbistycznie brałam udział w prowadzeniu animacji oraz zajęć tanecznych dla dzieci. Tak, od 10 roku życia pasjonuję się również tańcem Hip Hop! Do tej pory intensywnie rozwijam się w tym kierunku biorąc udział w krajowych oraz zagranicznych warsztatach tanecznych, teledyskach oraz projektach.

Mam na koncie już wiele osiągnięć, jednak największym dla mnie jest zdobycie złotego medalu w solo Hip Hop na Mistrzostwach Europy ZNTS 2016. Od 4 lat jestem instruktorem tańca, prowadzę zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Jestem również wychowawcą kolonijnym i od kilku lat systematycznie podróżuję oraz sprawuję opiekę nad dziećmi organizując im kreatywnie spędzony czas!

Po ukończeniu szkoły średniej w moim rodzinnym mieście Piotrkowie Trybunalskim, od razu rozpoczęłam pracę w Przedszkolu Montessori na stanowisku pomoc wychowawcy. Tam zdobyłam swoją pierwszą wiedzę dotyczącą nauk Marii Montessori oraz zrozumiałam jak duże postępy daje jej metoda wychowania. Na bieżąco poszerzam wiedzę w tym temacie i już wiem, że ile tylko mogę, chcę zapewniać rozwój, poczucie bezpieczeństwa oraz radość naszym małym istotkom!

Ciocia Marta

Ciocia Ania

Od najmłodszych lat chciałam pracować z dziećmi, albo zostać policjantka. Zdobywanie doświadczenia w pracy z maluchami rozpoczęłam już jako nastolatka opiekując się młodszym kuzynostwem.

Kończyłam szkole policealna o kierunku: Asystentka nauczyciela Przedszkola”. Moje doświadczenie w pracy rozpoczęłam podczas miesięcznych praktyk.

Staram się aby dzieci przychodzące do przedszkola czuły się bezpieczne i jak najlepiej się rozwijały.

Jako mama 2,5 letniego syna wiem jak ważne jest poczucie, ze dziecko z chęcią uczęszcza do placówki i wraca zadowolone do dom.

W Małpim Gaju pracuje od czerwca 2018 r.

W przedszkolu Małpi Gaj  przygotowuję posiłki dla dzieci. W pracy staram się korzystać z przekazanych mi przepisów staropolskiej kuchni, pamiętając jednak o współczesnych zasadach zdrowego i racjonalnego żywienia.

Czas spędzony w pracy z dziećmi przynosi mi wiele radości i pomaga zapomnieć o problemach i troskach dnia codziennego. Dzięki naszym maluszkom czuję się szczęśliwsza, a każdy kolejny dzień jest piękniejszy i lepszy od poprzedniego.

W Małpim Gaju pracuje od 2020 roku.

kuchnia

Ciocia Anita

Zajęcia z logorytmiki

Karolina Witczak

Jestem Rytmiczką, Dyrygentką chóralną i Logopedką ze specjalnością Neurologopedyczną. Ukończyłam wszystkie stopnie edukacji muzycznej począwszy od szkół muzycznych I, II stopnia w Pile na kierunkach fortepian i rytmika, po czym podjęłam studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunkach Rytmika oraz Dyrygentura chóralna, uzyskując tytuł magistra sztuki. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i wykształceniem uczę gry na pianinie , prowadzę chóry i zespoły wokalne, udzielam lekcji z emisji głosu, kształcenia słuchu, rytmiki i podstaw improwizacji.

Ukończyłam również 2-letnie studia logopedyczne, a następnie 2-letnie studia Neurologopedyczne w Poznaniu. Prowadzę zajęcia logopedyczne i logorytmiczne w zaprzyjaźnionych przedszkolach oraz terapię indywidualną. Swoją wiedzę uzupełniam uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, konferencjach i kursach.