Dyrektor placówki – Monika Hellmann

Absolwentka Ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym. Małpi Gaj prowadzi od 2011 r. Początkowo był to tylko żłobek, od 2014 r. dzieci mogą też uczęszczać do grupy przedszkolnej prowadzonej metoda M. Montessori.

Jest wielką miłośniczka metody stworzonej przez Marię Montessori, którą jako dziecko miała okazję poznać w Anglii, już wtedy dla żartów mówiła, że będzie miała kiedyś takie przedszkole. Choć kierunek studiów wybrała zupełnie inny po wielu latach spełniła swoje dziecięce marzenia i tak już od kilku lat prowadzi żłobek i przedszkole prowadzony metodą Montessori. Metodę Montessori poznała „od podszewki” na kursie Polskiego Instytutu Montessori w Pobiedziskach.  Najbardziej w tej metodzie ceni to, że każde dziecko ma możliwość rozwoju we własnym tempie oraz samodyscyplinę która przyda się każdemu małemu człowiekowi w dorosłym życiu.

W placówkach które ma pod opieką dba o dobro najmłodszych i o ich jak najlepszy rozwój łącząc codzienną pracę z pomocami M. Montessori z zajęciami dodatkowymi. Na warsztatach stara się pokazać rodzicom, że metoda M. Montessori pomaga dzieciom w ich naturalnym rozwoju, a brak zabawek nie ogranicza im dzieciństwa.

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza kierunku kulturoznawstwo, ale od zawsze interesowała mnie praca z dziećmi. Jako wychowawca kolonijny uczestniczyłam w opiece nad dziećmi podczas kolonii, miałam też okazję sprawować opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi podczas obozu integracyjnego.

Moją przygodę z małymi dziećmi rozpoczęłam w 2007 roku pracując jako opiekunka w charakterze Au Pair w Irlandii, by później kontynuować pracę z dziećmi w jednym z irlandzkich żłobków. Dzięki temu kilkuletniemu doświadczeniu zdobyłam wiedzę i umiejętności, które po powrocie do kraju uzupełniłam kończąc Kurs na opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym. W międzyczasie brałam udział w szkoleniu: Terapia tańcem i ruchem jako narzędzie wspierania pracy wychowawczej oraz kursie pierwszej pomocy. Uwielbiam aktywnie spędzać wolny czas i kocham podróżować.

Od 2012 roku mam przyjemność sprawowania opieki nad dziećmi w „Małpim Gaju”.

Ciocia Olga

Ciocia Paulina

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uzyskałam tytuł magistra na kierunku Położnictwo. Posiadam kwalifikacje z zakresu fizjologii i prawidłowego rozwoju psychofizycznego dziecka oraz profesjonalnej opieki położniczej. Dzięki praktykom na oddziałach neonatologicznych, pediatrycznych, położniczych i porodowych zdobyłam doświadczenie potrzebne do pracy z najmłodszymi. Ukończyłam kurs z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy.

Byłam uczestnikiem szkolenia: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W pracy z dziećmi zwracam szczególną uwagę na bezpieczeństwo, prawidłowy rozwój ruchowy oraz prawidłowe nawyki żywieniowe i higieniczne. Praca z najmłodszymi daje mi wiele radości i energii, a obserwowanie i wspomaganie ich rozwoju sprawia, że każdy dzień jest wyjątkowy.

W wolnych chwilach zajmuje się….dziećmi. Prowadząc własną działalność gospodarczą opiekuję się noworodkami i niemowlętami oraz pomagam świeżo upieczonym rodzicom odnaleźć się w nowych rolach związanych z przyjściem na świat dziecka. Jestem miłośniczką dobrej książki, zdrowej kuchni, podróży i muzyki vocal play.

W „Małpim Gaju” opiekuję się najmłodszą grupą. Pracuję w żłobku od listopada 2011 r.

Odkąd sięgam pamięcią, moją przyszłość wiązałam z pracą z małymi dziećmi.

Ukończyłam „Kurs dla opiekuna w żłobku  lub klubie dziecięcym” . Byłam również uczestnikiem szkolenia „Terapia tańcem i ruchem jako narzędzie wspierania pracy wychowawczej”. Moje doświadczenie w pracy zdobyłam odbywając 6 miesięczny staż w przedszkolu.

Chciałabym, aby dzieci przychodzące do naszego żłobka były radosne i miały poczucie bezpieczeństwa, zachowując miłe wspomnienia z najmłodszych lat, dlatego staram się być jak najlepszą opiekunką. Bardzo lubię kontakt  z psami, a chcąc dać trochę radości tym, które nie mają domów zostałam wolontariuszem w schronisku dla zwierząt.

W „Małpim Gaju” pracuję od stycznia 2014 r.

Ciocia Kasia

Ciocia Julia

Jestem absolwentką  poradnictwa społecznego oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam  kurs edukacji przedszkolnej metodą Montessori w Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi. Brałam udział w kursie  Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbone. Ukończyłam też kurs z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy.

Staram się poszerzać swój warsztat pracy o liczne kursy i szkolenia oraz najnowszą literaturę z zakresu psychologii i pedagogiki. W pracy staram się zarażać dzieci swoja pozytywną energią poprzez ruch i taniec.

W wolnym czasie biegam krótkie i dalekie dystanse, poświęcam się pasji kulinarnej oraz filmowej. Interesuję się również rękodziełem, szczególnie techniką decoupage.

W „ Małpim Gaju” pracuję od 2012 roku, początkowo w żłobku, a obecnie w oddziale przedszkolnym.

Prowadzi zajęcia wokalno-teatralne od 3 lat, kiedy to został zatrudniony w Centrum Kultury w Czempiniu. Do dziś wystawia tam co kwartał musicale dziecięce, do których pisze muzykę i teksty. W Poznaniu pracuje w 5 placówkach przedszkolnych prowadząc cotygodniowe zajęcia. Na co dzień wokalista, kompozytor, autor tekstów, student na Wydziale Fizyki UAM. Muzyka przewija się przez całe jego życie gdy już jako dziecko tworzył sobie w głowie melodie. Po kilku ojcowskich lekcjach gry na gitarze zaczął te melodie zapisywać i tworzyć całe piosenki. Tak zostało mu do dziś.

Koncertuje zarówno solowo jak i z zespołem Miła Starsza Pani, z którym nagrali już debiutancki mini album.

Studiował fizykę ogólną, obecnie jest studentem na kierunku Akustyka ze specjalizacją protetyka słuchu. Został recenzentem płyt na portalu z muzyką jazzową, co od zawsze było jego marzeniem. Uzależniony od zielonej herbaty i słodyczy.

Zajęcia dodatkowe Teatr – Przemysław Urbaniak